Közbeszerzési blog

Közbeszerzési
blog

Jelen blog célja, hogy ezen keresztül megosszuk az olvasókkal mindazokat a napi érdekességeket, tapasztalatokat, amelyekkel mindennapi munkánk során találkozunk, vagy amelyekről csak hallottunk, de megosztásra érdemesnek tartunk.

Ezúton bíztatunk mindenkit, hogy kövesse blogbejegyzéseinket és adott esetben írja meg véleményét, saját tapasztalatát is a leírtakkal kapcsolatosan.

Esetleges kérdéseit, témafelvetéseit a email címre várjuk!

Oktatás bevezető dekor

Témák:


20 millió forint nem műszaki tartalom – ezért semmisített meg egy teljes közbeszerzést a Döntőbizottság
2026. augusztus 28.
Megsemmisített közbeszerzési dokumentáció, az azt követően meghozott valamennyi döntés törlése és 20 millió forintos bírság lett a következménye annak, hogy az ajánlatkérő egy közétkeztetési közbeszerzésben legalább nettó 20 millió forint értékű infrastrukturális fejlesztést írt elő, de annak konkrét műszaki tartalmát nem határozta meg. A...
Energiahatékonyság a közbeszerzésekben: új ajánlatkérői kötelezettségek 2026. július 25-től
2026. augusztus 24.
2026. július 25-től érdemben megváltozott az energiahatékonysági szempontok kezelése az uniós értékhatárt elérő közbeszerzésekben. A 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet új 3/A. alcíme nem egyszerűen egy újabb „zöld” előírást hozott: az ajánlatkérőknek már az eljárás előkészítése során vizsgálniuk és dokumentálniuk kell az energiahatékonysági...
Feltételes közbeszerzés alkalmazhatósága keretmegállapodások második szakaszában
2022. június 30.
Egy nagyon fontos kérdésben tett közzé a minap egy állásfoglalást a Közbeszerzési Hatóság, ezt szeretnénk megosztani Önökkel.
Opciós tételek kezelése, szerepeltetése keretmegállapodások második szakaszában
2022. február 08.
A mennyiségi eltérések szerepeltetésére még keretmegállapodásokból történő lehívás esetén is szükség lehet, ennek gyakorlati megvalósíthatóságát mutatjuk be bejegyzésünkben
Az Üvegkapu bevezetésének közbeszerzési vonatkozásai
2022. január 07.
Módosult a 322/2015. Korm. rendelet, a változások a január 1. után induló, 700 M Ft-ot elérő értékű építési beruházásokat érintik!
Nemzeti eljárásrend: fontos információk a jövő évi várható változások tükrében!
2019. december 03.
Nézze át előkészítés alatt álló közbeszerzési eljárásait, hogy ne érje meglepetés 2020. január 1-jén! A nemzeti eljárásrend várható változásai miatt már most érdemes előre gondolkodni!

1 2 3  »  »»

Aktuális

2026. augusztus 28.
Szeptember 1-jétől nemzeti eljárásrendben is bevezetésre kerülnek az elektronikus hirdetményminták, emiatt augusztus 31-én EKR leállásra is sor kerül.
2025. október 30.
Az uniós értékhatárok emelkednek, a nemzeti értékhatárok változatlanok maradnak 2026. január 1-től
2023. november 29.
Az uniós értékhatárok emelkednek, a nemzeti értékhatárok változatlanok maradnak 2024. január 1-től
2023. augusztus 28.
Az új, közbeszerzési szakreferens képzés következő, Támis Norbert által tartott csoportja indul 2023. szeptember 19-én. A csoport biztosan indul!